P3.express

Минималистичната система за управление на проекти

Ръководство


Какво е P3.express?

P3.express е минималистична, практична система за управление на проекти.
Лесна е за научаване, лесна за използване и лесна за преподаване.

P3.express е отворена и безплатна система, с лиценз Creative Commons.

Защо P3.express?

Защото въпреки съществуването на фундаментални системи като например PRINCE2® and the PMBOK® Guide, повечето проекти се управляват интуитивно, без помощта на структурирана система за управление на проекти. Това е така, защото основните стандарти, макар и безценни, са твърде сложни за нормални проекти.

Представете си всички хора, които използват Excel. Какво ще стане, ако замените Excel с език за програмиране? Повечето хора няма да могат да го използват и ще останат без инструмент, въпреки че езикът за програмиране е по-способен от Excel.

Основните системи за управление на проекти са подобни на езици за програмиране, и това, от което хората се нуждаят най-много в проектите, е нещо като Excel. P3.express е онзи прост инструмент, който повечето хора могат да използват.

Как работи P3.express?

P3.express използва система от цикли, за да направи дейностите по-прости и по-обикновени. Има месечни, седмични и дневни цикли, всеки от които е фокусиран върху един аспект от управленските дейности.

В допълнение към циклите, в началото има група за дейности по иницииране на проекти, и група за закриване на проекта в края.

И накрая, има група за управление след проекта: серия от цикли след приключване на проекта, за да се оценят ползите.

Освен процеса, има 4 управленски документа и редица роли.

P3.express е напълно описан в неговото Онлайн ръководство.

Безплатен интерактивен курс за електронно обучение

Освен ръководството, има курс за електронно обучение, който можете да използвате, за да научите повече за P3.express. Той представлява интерактивна история, в която вие играете ролята на мениджър на проекта и взимате решения. Ще научите много от резултатите от взетите решения.

Започнете да учите!

Получете сертификат

След като се научите да използвате P3.express с помощта на ръководство и безплатния курс за електронно обучение или посещавайки семинар, воден от инструктор, можете да се явите на изпит, за да получите сертификат за P3.express. Този изпит е фокусиран върху способността ви да управлявате проекти, а не е насочен върху теоритична информация.

Научи повече за изпита

Ръководство и акредитация за обучители

Ако сте обучител, можете да проведете семинара си, използвайки ръководство за семинари, водени от инструктор и да кандидатствате за получи акредитация.

Програмите за акредитация са напълно безплатни и са насочени единствено към осигуряване на качеството на програмите.

P3.express train the trainer courses (in English):

  • for PRINCE2® trainers
  • for PMP® trainers (coming soon)
  • for PM² trainers (coming soon)
  • for Scrum trainers (coming soon)

Екосистемата на проекта

OMIMO е семейство от следните модули, всеки от които е създаден да решава различен набор от проблеми. Няма един-единствен “най-добър” модул, а правилният избор зависи от вашата ситуация. Вместо да изберете най-популярния тип модул, определете основните си проблеми, а след това изберете модула, който най-добре ги адресира.
Ниво 5Ниво 4Ниво 3Ниво 2Ниво 1ПортфолиоУправлениеПрограмаУправлениеПроектУправлениеЕкипУправлениеЗадачаУправлениеКомпас за поведение на лидераP5.expressP4.expressP3.expressP2.expressP1.expressmicro.P3.expressNUPP

Съобщения

Всички важни актуализации относно модулите на OMIMO се обявяват тук. Ако се интересувате от използването или допринасянето за модулите, най-добре е да се информирате за тези съобщения по един от следните три начина:

LinkedInEmailRSS

The latest announcements (only in English):